povinne-ruceni.cz

Asistenční služby v rámci povinného ručení

Asistenční služby v rámci povinného ručení se liší téměř pojišťovnu od pojišťovny. I v rámci jedné pojišťovny si pak můžete většinou vybrat z několika balíčků asistenčních služeb. Na co je dobré si dát pozor a s čím musíte při výběru asistenčních služeb počítat?

Při výběru povinného ručení se vyplatí dbát na rozsah nabízených asistenčních služeb. Předně byste měli vědět, co od asistenční služby očekáváte a jakých služeb můžete využít. I zde totiž platí, že méně někdy znamená více. Od rozsahu poskytovaných služeb se totiž samozřejmě odvíjí jejich cena. Před výběrem konkrétního balíčku asistenčních služeb byste měli mít alespoň stručnou představu o tom, zda chcete mít v rámci povinného ručení např. možnost zavolat asistenční službu pouze v případě havárie nebo i při poruše Vašeho vozidla a jaké další služby byste chtěli mít zajištěny.

Předtím, než si vyberete povinné ručení, si pozorně přečtěte, jaké asistenční služby jsou s ním spojeny. Někdy můžete být velice a mnohdy i nepříjemně překvapeni. Většinou existují omezení na vzdálenost, do které bude Vaše auto po nehodě bezplatně odtaženo (např. 50 km) nebo peněžní limity pro úhradu dané služby. Ve smlouvě může být uvedeno, zda máte právo na odtah i v případě poruchy, nebo pouze pokud jste účastníkem dopravní nehody. I zde pak může záviset na tom, zda jste dopravní nehodu způsobili, nebo jste pouze poškozeným.

Na trhu v současnosti působí celá řada společností nabízejících asistenční služby. Jejich názvy jsou často velmi podobné (AXA, ACA, ABA), ale Vy byste měli vždy znát tu, která je pro Vás nejvýhodnější. Pokud Vaše pojišťovna nabízí asistenční služby u konkrétní společnosti, měli byste být o tom informováni a v případě potřeby služeb právě této společnosti využít.

Veškeré nadbytečné náklady budete muset asistenční službě zaplatit, proto se jistě vyplatí mít alespoň základní přehled o tom, jaké služby máte zajištěny v rámci povinného ručení. Za příplatek je možno si některé služby dokoupit. Sice budete platit více, v případě potřeby se Vám však investované prostředky mnohonásobně vrátí.

Podrobnosti o asistenčních službách poskytovaných pojišťovnami k povinnému ručení: